2019 Germany Visa Vanotarisira

MAKANYANYA KUALMANCAX FORUMS. UNOGONA KUWANA RUZVO ROSE RWAUNOFARIRA PAMUSORO PEJERUMANI NEMUTAURO WEJERUMANI MUMAFORAMU EDU.
    bluexnumx
    Mutori wechikamu

Ndiri kutanga chinyorwa ichi kushamwari dzedu dzichagovana mazano adzo panyaya dzevisa kubva muna 2019, ndinovimba zvese zvichabatsira munhu wese...

Visa kurodha
    Mutori wechikamu

Mhoro munhu wese, ndinoti `` Mwari vape moyo murefu ''
    07.12.2018 tarihinde izmirden aile birlesimi basvurdum. Rathause defalarca eşime yalan söledi evrak elimize ulaşmadı diye 2 ayda eşime evraklar elimize 12 ayda ulaştı geri bildirim bekliyoruz demişler.ben konsolosluğa mail attım geri bildirim bekliyolarmis diye 2 gün sonra aradılar 11.03.2019 2 görüşme ye girmem gerekiyormuş. Çapraz sorgu eşimle ikimizin de ilk evliliği sabir dedim neyse bindim gittim otobusle antalyada yasiyom bu arada kadin ilk bi agzindan kacirdi ikinizinde ilk evliligimi neden cagirdilar seni diye velasim konustuk foto ivir zivir bitti dedim baska bisey varmi 2 hafta icinde cevap cikar.Derken bugün bi telefon aldim konsolosluktan aradığını söyledi ilk başta numarayı tanıyamadım dediki vizeniz onaylandı 3 aylık saglik sigortasi yaptırmak gerekiyo dedim ki konsolusluk arayıpta vizen onaylandı veya onaylanmadı diye solemez dediki izmir baş konsolosluğundan ariyom dedimki isminizi soleyin kapatın ben konsoloslugu arayım size baglanayim olmaz dedi güvenlik gerekçesiyleymiş.ben dedimki en son ne zaman konsoloslukta terminim vardı bilmiyorum dedi dedim ben ne vizesine basvurdum bilmiyorum dedi sadece konsolos hanım vizenin onaylandığını 3 aylık sigorta yapmam gerektiğini iletmesini sölemiş.Dedim hanfendi ben aile birlesimi vizesine basvurdum aile birleşiminde saglik sigortasi istenmiyor goethe kursundan sinifimdan 11 kişi gitti hiç biri istenmedi dedim sizin Konsolusluktan arandığımi nerden bileyim dedim inandırmak zorunda degilim dedi gülerek pat telefonu kapattı. Eşimi aradim oda rathause aradi orda bize bakan görevide istenmediğini sölemiş ama eşiniz alman konsolosluguyla iletişime geçsin eğer isteyen onlarsa yapsın demiş.konsolusgu ariyom santral ben cevap veremem diyor cevap verebilecek birine bağlarmışın  diyorum ben bağlayamam yasak diyor.peki ben nasıl teyit edecem diyorum bilmiyorum mail atın diyor. Insanların hayatı yaşamları aile kurmalarıyla resmen alay ediyorlar.Tamamen şansa kurulu şeyler alman disiplini derler ya alakası yok sadece alman ırkçılığı var karşındaki görevlinin tamamen inisiyatifindesin….. bide şunu eklemek istedim anlaşmalı evlilik yapıp sahtekarlık yapıp gerçekten evlilik yapanları bu durumlara düşürenlerin Allah' belasını versin…

Çok üzücü bir durum yaşamışsınız umarım en kısa zamanda cevap alırsınız ? Benim anlamadığım eşinizle aranızda yaş farkı mı vardı ? Neden sizi çapraz sorguya aldılar. Bildiğim kadarıyla yas farkı olan kişileri genelde çapraz sorguya alıyorlar. Sizin eşiniz Alman vatandaşıysa sağlık sigortası istemezler ama ben forumda 2018 icin yazılan yazıların hepsini okudum neredeyse. Bazı kişilerde eşleri Alman vatandaşı olmasına rağmen konsolosluk sağlık sigortası istemiş ve sağlık sigortalarından sonra pasaportları gönderilmiş. İsterseniz sizi arayan numarayı googleda bi aratın konsolosluk numarası mı diye. Allah yardımcınız olsun inşallah bu hafta güzel haberler alıp eşinize kavuşursunuz

talhaxnumx
    Mutori wechikamu

Shamwari, ndinoda kugovana nhau dzangu dzakanaka newe nhasi. :)
    – 14.02.2019 Ankara Aile Birleşimi Vizesi için başvuru
    – 04.03.2019 Evrakların Berlin Ausländerbehörde'ya ulaşması
    – 15.03.2019 Ausländerbehörde Vize Onayı
    – 19.03.2019 (33. Gün) Ankara Konsolosluğu Vize basımı ve kargoya teslimi
    – 20.03. 2019 (34. Gün) Vizenin elime ulaşması

Kune avo vari kushamisika, mukadzi wangu mugari wechiGerman. Ausländerbehörde akatendera vhiza pasina kukumbira chero mapepa. Mumiriri aisada inishuwarenzi yehutano yekufamba, nezvimwe. Ndinoda kuti iwe uzive kuti ini ndicharamba ndichipinda mumusangano. Dai Allah akapa moyo murefu kune wese munhu akamirira uye kusanganazve vedu vadiwa nekukurumidza sezvazvinogona. Ngoni dzaMwari nemaropafadzo ngazvive pamusoro pako nepatiri.

mehmetxnumx
    Mutori wechikamu

Mhoro shamwari,

Ini ndakanyorera kweMhuri Kubatanidzwazve pa14.03.2019 kuburikidza nemwana. Nhanho yakanaka kune avo vakagamuchira vhiza yavo izvozvi, uye vasikana vavo kune avo vese vakamirira ..

Uri kuronda mamiriro eVisa kubva kuBarcode yakapihwa? Hapana chinoonekwa mubakhodhi rangu parizvino. Iwe unogona sei kuona kana ichibvumidzwa kana kwete usati wawana pasipoti yako?

kutenda mberi

talhaxnumx
    Mutori wechikamu

Mhoro shamwari,

Ini ndakanyorera kweMhuri Kubatanidzwazve pa14.03.2019 kuburikidza nemwana. Nhanho yakanaka kune avo vakagamuchira vhiza yavo izvozvi, uye vasikana vavo kune avo vese vakamirira ..

Uri kuronda mamiriro eVisa kubva kuBarcode yakapihwa? Hapana chinoonekwa mubakhodhi rangu parizvino. Iwe unogona sei kuona kana ichibvumidzwa kana kwete usati wawana pasipoti yako?

kutenda mberi

Kubva pabarcode, iwe unogona chete kunzwisisa kana pasipoti inotumirwa nemumiriri kana kwete. Rumwe ruzivo runogona kupindurwa naAusländerbehör, asi ini ndinofunga haukuvadze zvakanyanya. Kana vhiza yabvumidzwa naAusländerbehörde, ivo vanotumira tsamba kuimba iyo ichiti 'maziso ako akajeka uye vhiza yako yabvumidzwa' Zvirinani ndizvo zvakaitika nesu.

Wako zvechokwadi

Ramadan_21
    Mutori wechikamu

Zuva rakanaka, ini ndakazvarwa kuGerman, izvozvi ndakaroora, mukadzi wangu ndiGerman, ini ndine makore 21, ini ndine makore 29, mapurisa ekune dzimwe nyika, Turkey, enda kuTurkey, ndinoda kuwana visa rekubatanidza mhuri, ndakasvika musi wa10.01.2019, ndakaita chikumbiro changu zvachose uye ndakapa chitupa chemitauro ndikapindura mibvunzo yese yakabvunzwa mukoni, magwaro angu ave kuGerman Havana kufonera mukadzi wangu, zvave nemwedzi miviri nehafu, ivo ndichaidza uyu wakajairika, wangu wakajairika uye wekubvunza mubvunzo mubvunzo.
    Ndokumbirawo uroore kuGerman uye ndibatsirewo 

mehmetxnumx
    Mutori wechikamu

Kubva pabarcode, iwe unogona chete kunzwisisa kana pasipoti inotumirwa nemumiriri kana kwete. Rumwe ruzivo runogona kupindurwa naAusländerbehör, asi ini ndinofunga haukuvadze zvakanyanya. Kana vhiza yabvumidzwa naAusländerbehörde, ivo vanotumira tsamba kuimba iyo ichiti 'maziso ako akajeka uye vhiza yako yabvumidzwa' Zvirinani ndizvo zvakaitika nesu.

Wako zvechokwadi

cevabiniz icin cok tesekkürler, hayirlisiyla bizde güzel haberi aliriz insallah, Gelisme olursa tekrardan buraya yazarim..

Visa kurodha
    Mutori wechikamu

Shamwari, ndinoda kugovana nhau dzangu dzakanaka newe nhasi. :)
    – 14.02.2019 Ankara Aile Birleşimi Vizesi için başvuru
    – 04.03.2019 Evrakların Berlin Ausländerbehörde'ya ulaşması
    – 15.03.2019 Ausländerbehörde Vize Onayı
    – 19.03.2019 (33. Gün) Ankara Konsolosluğu Vize basımı ve kargoya teslimi
    – 20.03. 2019 (34. Gün) Vizenin elime ulaşması

Kune avo vari kushamisika, mukadzi wangu mugari wechiGerman. Ausländerbehörde akatendera vhiza pasina kukumbira chero mapepa. Mumiriri aisada inishuwarenzi yehutano yekufamba, nezvimwe. Ndinoda kuti iwe uzive kuti ini ndicharamba ndichipinda mumusangano. Dai Allah akapa moyo murefu kune wese munhu akamirira uye kusanganazve vedu vadiwa nekukurumidza sezvazvinogona. Ngoni dzaMwari nemaropafadzo ngazvive pamusoro pako nepatiri.

Makorokoto, rombo rakanaka. Mukadzi wangu akafonera hofisi yemuchato nhasi, zvakare.Mukadzi anga asipo svondo rino, uye murume wangu akarwara nekutya akasheedza maneja wake. Manager akavhunduka paakaona kuti magwaro aripo kwemwedzi 1 ndokuudza mukadzi wangu kuti achaita zvinhu izvi. Dambudziko chete kwaive kukumbira chitupa chewanano. Ndakanga ndine chikwama, ndakachitumira neUPS express nhasi. Zvinyorwa zvekuve nemukadzi wangu neChishanu, uye murume akavimbisa kuzvibvumidza zvakananga neChishanu. I think zvinhu zvangu zvasvikawo kumagumo. Ndiri kutsvaga tikiti izvozvi. Dai mapira anga ari mumuchina weshamwari dzese dzakamirira

tgga3535
    Mutori wechikamu

Mhoro shamwari
    Ini ndakanyorerawo yemhuri yekubatanidza vhiza, ini ndoda kunyora pano ndokuzivisa iwe nezvezvinoitika.
    Ini ndaive nemusangano wevamiriri mu izmir musi wa6 Kurume 2019. ndakapa a4 bepa rine barcode. Zvikanzi tichazotumira passport yake kukero yake.
    Ave mamwe mazuva gumi nemashanu kubva musi wa 21.03.2019
    mukadzi wangu chizvarwa cheGerman
    mudzimai wangu ane 24 uye ini ndine makore 25 ekuberekwa
    Ini ndinofunga anoenda kubazi revatorwa mune gumi nemana mwedzi yekugara (magwaro edu)
    daha 2 hafta olduğu için arayıp sormadım allah hepimize sabır versin.

mervekilic91
    Mutori wechikamu

Kubatanidzwazve kwemhuri kuburikidza nemwana asati aberekwa wechiGerman;
    Ini pachangu ndiri mugari weGerman, ane mwedzi 7 ane nhumbu. Ndave ndakaroora kwemakore matatu uye ndogara muTR, mukadzi wangu, ndakawana pekugara kuGerman mwedzi mina yapfuura nekuti tinofunga kuti zviri nani kuzvara Germany mune nhumbu yangu. Ndiri kuwana rubatsiro kubva kuhurumende. Kuberekwa kwangu kuchave kuGerman. Iko hakuna kunonoka kukuru mukutengesa kwatinogara mudunhu diki. Ndapa pasipoti yangu yekuzvitakura yemadzimai uye chirevo chechiremba mumagwaro evisa. Ruzivo rweGerman harudiwe mune ese visa maapplication akaitwa kuburikidza nemugari weGerman, akazvarwa kana asina kuberekwa Esim paakaenda kumumiriri muIstanbul, ivo vakangomubvunza nezvechato chake chekutanga, uye nei takanga tisingade kugara kuGerman kwemakore matatu, izvozvi tatoita.

03.03.2019 Musangano neGerman Consulate muIstanbul
    10.03.2019 ndakazoziva nekufonera Pinneberg Vatorwa Mapurisa nemagwaro.
    22.03.2019 Pasipoti yakadzokera kuGerman Consulate muIstanbul.
    Isu tave kumirira mhinduro yevisa.
    Ups cargo yekutevera inonyora kuti iyo nhumbi ichatorwa kubva kuGerman Consulate.

Hc
    Mutori wechikamu

Chekutanga, mhoroi mose,
    Musi waKurume 14, ndakafonera Idata yekusangana kwemhuri kumusangano weGerman Consulate, uye ndakagadzira yangu yangu pa25.03.2019 na10:00.
    Ini handisati ndatora bvunzo yeGoethe A1 Chitupa parizvino, ndine mibvunzo inogaro bvunzwa kuconsulate.
    – eşinizin doğum tarihi
    – nasıl tanıştınız, ne zaman sevgili oldunuz, ne zaman evlenmeye karar verdiniz
    – eşinizin işi ne
    Zvinyorwa zvangu zvakaongororwa zvichiperekedzwa nemibvunzo muchiTurkey yakaita se: Gare gare, mupurisa akandibvunza kuti sei ndakanga ndisina chitupa, ndikati ndakanga ndisati ndanyora bvunzo. Akanditi ndipe mwedzi ndiuye negwaro risipo. Akataura kuti ndiwo musangano wedu, wakatora maminitsi angangosvika makumi maviri nemashanu, ndakataura kwemaminitsi gumi pamwe chete.
    Ndakabvunza, "Hamusi kuzobvunza mibvunzo muchiGerman?" "Tichabvunza kana gwaro rako rasvika," akadaro.
    Zvisinei, mufomu regwaro risipo raakandipa, rinoti ndinogona kusiya gwaro racho pamusuo, ndinofunga kuti havazondibvunzi mibvunzo muchiGerman. Ichi chiratidzo chedambudziko here?
    Kana paine ane ruzivo uye anogona kubatsira, ndingafara.
    Ini ndichanyora nhanho dzese sekufambira mberi, ndinovimba zvichabatsira kune wese ..

Madzimai pamakaunda 1 neretatu airatidza kurongeka kupfuura mukadzi wandakasangana naye pawechipiri, ndatenda, mukadzi wepakaunda yechipiri akandibatsira kuti ndive nehurukuro yakasununguka nehurukuro.

MuratYc
    Mutori wechikamu

Chekutanga, mhoroi mose,
    Musi waKurume 14, ndakafonera Idata yekusangana kwemhuri kumusangano weGerman Consulate, uye ndakagadzira yangu yangu pa25.03.2019 na10:00.
    Ini handisati ndatora bvunzo yeGoethe A1 Chitupa parizvino, ndine mibvunzo inogaro bvunzwa kuconsulate.
    – eşinizin doğum tarihi
    – nasıl tanıştınız, ne zaman sevgili oldunuz, ne zaman evlenmeye karar verdiniz
    – eşinizin işi ne
    Zvinyorwa zvangu zvakaongororwa zvichiperekedzwa nemibvunzo muchiTurkey yakaita se: Gare gare, mupurisa akandibvunza kuti sei ndakanga ndisina chitupa, ndikati ndakanga ndisati ndanyora bvunzo. Akanditi ndipe mwedzi ndiuye negwaro risipo. Akataura kuti ndiwo musangano wedu, wakatora maminitsi angangosvika makumi maviri nemashanu, ndakataura kwemaminitsi gumi pamwe chete.
    Ndakabvunza, "Hamusi kuzobvunza mibvunzo muchiGerman?" "Tichabvunza kana gwaro rako rasvika," akadaro.
    Zvisinei, mufomu regwaro risipo raakandipa, rinoti ndinogona kusiya gwaro racho pamusuo, ndinofunga kuti havazondibvunzi mibvunzo muchiGerman. Ichi chiratidzo chedambudziko here?
    Kana paine ane ruzivo uye anogona kubatsira, ndingafara.
    Ini ndichanyora nhanho dzese sekufambira mberi, ndinovimba zvichabatsira kune wese ..

Madzimai pamakaunda 1 neretatu airatidza kurongeka kupfuura mukadzi wandakasangana naye pawechipiri, ndatenda, mukadzi wepakaunda yechipiri akandibatsira kuti ndive nehurukuro yakasununguka nehurukuro.

Kune vanhu vakawanda vanonyorera nenzira iyi.Kana usina dambudziko nemamwe magwaro ako, zvingangogamuchirwa. Ndinovimba zvese zvinofamba sezvamunoda. Une nzira yakanaka

Goztepe SK 35
    Mutori wechikamu

Mhoroi, regai ndikuudzei zvishoma nezvemamiriro angu.
    Ini nemudzimai wangu takaroorana muna 2015.. uye tine mwanasikana ane mwedzi 7. Mukadzi wangu nemwanasikana wangu vagari veGermany. Ndakanyorera kuburikidza nemwana wangu muIstanbul musi wa19.03.2019. Kubvunzurudza kwangu kwakatora maminitsi gumi. .mupurisa wacho akabvunza mubvunzo mumwe chete, kureva mudzimai wako. Ndakati 10 months after birth.. Ndakati okay ndokusiya hangu.. Ndonyora kuforum kana ndawana maresults..

EnglishSultans
    Mutori wechikamu

Arkadaşlar Allah bütün vize bekleyenlere sabırlar versin gercekten eli kolu baglı beklemek cok zor….Bugün 38.gün hala bir haber yok esime mektup gitmedi daha bekliyoruz..Acaba ne zaman gelecek? acaba bir sorun cıkacak mı? ne kadar daha böyle sürecek? diye hergün bu sorular hepimizin aklına geliyordur. Ama sabretmekten baska caremiz yok hayırlısı deyip beklemeye devam…. cofe:)

Goztepe SK 35
    Mutori wechikamu

Arkadaşlar Allah' bütün vize bekleyenlere sabırlar versin gercekten eli kolu baglı beklemek cok zor….Bugün 38.gün hala bir haber yok esime mektup gitmedi daha bekliyoruz..Acaba ne zaman gelecek? acaba bir sorun cıkacak mı? ne kadar daha böyle sürecek? diye hergün bu sorular hepimizin aklına geliyordur. Ama sabretmekten baska caremiz yok hayırlısı deyip beklemeye devam…. cofe:)

Hongu hapana zvekuita kunze kwekumirira vanhu vanoti pane nguva iri pamutemo yemwedzi mitatu asi takamirira tirikutsemuka chaiko kusanganisira neni.

MuratYc
    Mutori wechikamu

Bu gün eşime bir mektup geldi (Başvurudan 50 gün sonra) ve mektup içeriği “Eşinizin vize başvuru için yabancılar şubesine çağırılıyorsunuz”. Mektupta ne belge istemişler ne başka bir şey sadece çağırmışlar.
    Kana paine anoziva kuti izvi zvinorevei, ndokumbirawo ubatsire. Ndatenda zvikuru pamberi.

Ratidza mhinduro gumi neshanu - 15 kusvika 46 (60 yakazara)
  • Kuti upindure kuchinyorwa ichi Unofanira kupinda.